Türkiye JCI ile akredite olmuş hastane sayısı açısından dünyada ikinci sıradadır. Türkiye’deki sağlık hizmetleri diğer gelişmiş ülkelere kıyasla daha ucuzdur. Bu sebeplerden dolayı Türkiye güçlü turizm potansiyeli olan sağlık hizmetleri konusunda gelişmiş ülkelerle rekabet edebilecek kalitede sağlık turizm hizmeti vermektedir.

Yaşam kalitesinin değişmesi ve gelişmesiyle ortalama yaş sınırının artması, yaşlıların psikolojik ve sosyal boyutlarında pek çok sorununu da beraberinde getirmiştir. Böylece yaşlıların sağlık, barınma ve rehabilitasyon gibi gereksinimlerinin karşılanması, özellikle kaynakları sınırlı olan ülkelerde önemli sorunlar yaratmaktadır. Özellikle sağlık sektöründe Türkiye’de en kaliteli hizmeti veren şehirlerden birisi olan Ankara birçok Araştırma, Üniversite, Özel hastanelerinin ve en iyi doktorların olması açısından avantajlı durumdadır. Birçok yaşlı bakımı ve rehabilitasyonu konusunda hizmet veren özel ve devlet kuruluşları bulunmaktadır.

Bilge Hayatlar Ankara’da Uluslararası Sağlık Turizmi yetki belgesine sahip, yataklı tedavi hizmeti veren bir sağlık merkezidir. Kuruluşumuzda İngilizce ve Rusça dillerini konuşan personelimiz ile sizlere kendi ülkenizde hissettirecek konforlu hizmet sunulmaktadır. Kurumumuzda konaklarken diğer ihtiyaçlarınız konusunda en iyi hizmeti alabileceğiniz hastanelere/kuruluşlara transferiniz kontrolümüz dahilinde sağlanır.

Türkiye’de Tedavi Süreci

  • Hasta için ön görülen tedavi veya medikal işlem süreci ekibimize aktarılır
  • Sağlık Hizmetleri Ekibi tarafından, Türkiye’deki tedavi süreciniz ve ücretlendirme bilgisi içeren rapor sizlere sunulur,
  • Tedavi olmaya karar verdiğiniz andan itibaren ‘’sağlık vizesi’’ koşulları tarafınıza bildirilir,
  • Sağlık vizenizin onaylanması sonrasında doktor randevularınız organize edilir.
  • Tercih edeceğiniz otelde rezervasyon yapılır ve isteğe bağlı uçak biletleriniz temin edilir
  • Planlanan gün ve saatte ekibimiz tarafından havaalanında karşılamanız yapılır
  • Türkiye’de kullanabileceğiniz bir cep telefonu, konakladığınız hotel ve bölge hakkında bilgilendirici broşür verilir.
  • Tedavinizi üstlenecek ekip ile görüşmeleriniz sağlanır.
  • Dilediğiniz Sağlık Kuruluşunda, tedaviniz veya medikal işlemleriniz gerçekleştirilir.
  • Tedaviniz sonrasında havaalanına transferiniz gerçekleştirilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kurumumuzda geriatri ve rehabilitasyon alanında uzmanlaşmış sosyal hizmet uzmanlarımızın planladığı haftanın en az 4 günü farklı grup etkinlikleri yapılmaktadır. Kalan günlerde ve grup etkinliğine katılamayacak konuklarımızla ise birebir etkinlikler yapılıyor. Kişinin hem sosyal becerilerini kaybetmemesi hem de depresyondan uzak kalması için profesyonel bir şekilde destek sağlanır.

Bilge Hayatlarda bireyin durumuna ve ihtiyacına göre uzman hekim tarafından planlanan tedavi programı haftanın 6 günü uygulanmaktadır. Gün içerisinde öğleden önce ve sonra olmak üzere elektroterapi, egzersiz ve rehabilitasyon programları uygulanır. Haftanın 3 günü Fizik Tedavi Uzmanı kontrolünde, rehabilitasyon alanında uzmanlaşmış fizik tedavi ekibimizin geri dönüşleriyle kişinin gelişimi takip edilir.

Bilge Hayatlar’da yakınınızın bütün ihtiyaçları personellerimiz tarafından karşılanır. İlaç düzenlemeleri hekimlerimiz tarafından yapılır ve hemşireler tarafından uygulaması ve takibi yapılır. Bütün kişisel ihtiyaçları, kişisel hijyeni bakım personelleri tarafından yapılır. Acil çağrı sistemi sayesinde rutin bakımlar dışında kalan ihtiyaçları ve istekleri anında karşılanır. Bilge Hayatlar olarak refakatçinin yapacağı her hizmet tarafımızdan karşılanmaktadır ve refakatçi talebimiz olmamaktadır.

Kurumumuzda PEG, NG, trakostami, kolostomi ve Oksijen desteği alan konukların bakımı ve tedavisi yapılmaktadır. Tecrübeli kadromuz ile bütün cihazların ve uygulamaların bakımı, değişimi, kontrolü yapılmaktadır. Unutulmamalıdır ki bu cihazların varlığı kişinin fizik tedavi almasına, tekrardan hareketli yaşantısına dönmesine engel değildir.

Bilge Hayatlar’da farklı alanlarda uzmanlaşmış hekim kadromuzdan ve ilgili personelden doğrudan bilgi alabilirsiniz. Fizik tedavi sürecindeki gelişim fotoğraf ve videolarla sizlere sunulur.

Hemen Randevu Alın